۲۴ ساعت شبانه روز

۷ روز هفته

تمام نقاط تهران

به طور سیار

۰۲۱۲۲۷۸۵۳۰۸
02177585806

کارشناسی کامل خودرو

هنگامی که شما قصد خرید خودرو را دارید باید تمامی جوانب را بررسی کنید تا خودرو ایرادی نداشته باشد. در صورتی که شما فاقد تخصص لازم در زمینه خودرو ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. کارشناسی کامل خودرو این امکان را به شما می دهد که تمامی نقص ها و مشکلات خودرو را شناسایی کرده و بدین طریق بهترین خودرو را خریداری کنید. در صورتی که قصد خرید و یا معامله خودرویی را دارید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان قائم تماس بگیرید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۸ دقیقه

کارشناسی خودرو چیست؟

خرید و فروش خودرو امروزه ریسک بسیاری دارد. افرادی که قصد خرید خودروی کارکرده و یا حتی صفر را دارند برای اطمینان از سلامت و کیفیت خودرو بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرند. خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با یک کارشناس ضرر مالی بسیاری را به دنبال دارد. در این کارشناسی، بدنه خودرو، میزان کارکرد، تست رانندگی و … بررسی می گردد. بسیاری از افراد تنها به ظاهر خودرو نگاه می کنند و هیچ آگهی و اطلاعی در خصوص فنی خودرو ندارند. در این حالت کارشناس کامل خودرو بسیار کاربردی است.

خصوصیات کارشناس خودرو


کارشناس خودرو باید تحصیلات و علم این کار را داشته باشد و بتواند به خوبی ایرادات خودرو را پیدا کنند. همچنین این افراد دستگاه های لازم برای این کار را نیز در اختیار دارند تا به صورت تخصصی ایرادات خودرو را تشخیص دهند. این دستگاه ها تمامی ایرادات خودرو را بر روی مانیتورهای مخصوص به نمایش می گذارند و کارشناس لیست ایرادات خودرو را بر اساس آن تهیه می کند.


مراحل کارشناسی خودرو

تست سلامت موتور:

موتور یکی از اصلی ترین اجزای خودرو است که باید از نظر سلامت مورد بررسی قرار گیرد. در کارشناسی کامل خودرو اولین کاری که کارشناس انجام می دهد، بازدید از موتور می باشد.

تست تعلیق:

زاویه فرمان، وضعیت ترمز، ترمزهای عقب و جلو، دیسک های عقب و جلو و … توسط کارشناس بررسی می شود تا خودرو از سلامت و کیفیت بالایی برخوردار باشد.

تست تکنیکال:

تست تکنیکال شامل بخش های اصلی خودرو است که به صورت کامل توسط کارشناس چک می شود و سپس نظریه خود را در خصوص کیفیت و سلامت خودرو ارائه می دهد.

تست عیب یابی:

در این مرحله با استفاده از دستگاه های دیاگ واحد کنترل الکترونیکی خودرو یا همان ای سی یو مورد بررسی قرار می گیرد. با این کار میزان سلامت و کیفیت خودروی شما تعیین خواهد شد.

تست رنگ و بدنه:

تست رنگ و بدنه نیز یکی از مهم ترین اقدامات در زمان کارشناسی خودرو است که نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد.

تست آج لاستیک:

تست آج لاستیک شامل سلامت رینگ و لاستیک، ضخامت آن ها و … می باشد که بر روی ایمنی خودرو تاثیر بسزایی دارد. برخی از کارشناسان این مشکل را به صورت ظاهری و برخی دیگر با استفاده از دستگاه تشخیص می دهند.

تست چراغ و نور:

عملکرد چراغ ها و تنظیم بودن آن ها نه تنها بر روی کیفیت و میزان دید راننده تاثیر می گذارد، بلکه ایمنی خودروی شما را نیز افزایش می دهد. به همین دلیل در کارشناسی خودرو تنظیم بودن نور نیز بررسی می شود.

تست آپشن ها:

آپشت های خودرو از لیست خاصی پیروی می کند و در هنگام کارشناسی خودرو این لیست با استفاده از دستگاه های پیشرفته چک می شود.

امداد خودرو غرب تهران – امداد خودرو شرق تهران – امداد خودرو تهران – امداد خودرو مرکز تهران – امداد خودرو سیار تهران – تماس با امداد تهران

کارشناسی کامل خودرو


کارشناسی بدنه خودرو

بسیاری از افراد بر اساس تجربیات خود می توانند رنگ و خوردگی بدنه را تشخیص دهند. ولی کارشناسان برای تشخیص تخصصی و مطمئن کیفیت و یکدست بودن بدنه از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند. این دستگاه ها بدین صورت عمل می کند که میزان ضخامت بدنه خودرو را نشان می دهد. بدین صورت کارشناس می تواند متوجه رنگ خوردگی بدنه شود.


کارشناسی موتور خودرو

در صورتی که حتی هیچ نقصی در موتور خودرو مشاهده نکردید و یا صدایی و لرزشی نیز متوجه نمی شوید بهتر است که موتور خودرو را کارشناسی کنید. زیرا موتور یکی از اصلی ترین قطعات خودرو است و خرابی آن می تواند خسارات بسیاری را برای شما به دنبال داشته باشد. شما با کارشناسی خودرو می توانید از سلامت و کیفیت موتور خودرو اطمینان حاصل نمایید.


کارشناسی شاسی خودرو

شاسی خودرو نیز از جمله اصلی ترین قطعات خودرو است که ضامت حرکت خودرو می باشد. شاسی خودرو تعیین کننده میزان مقاومت و استحکام خودرو است و باید کیفیت بالایی داشته باشد. آسیب دیدن شاسی در آینده خسارات بالایی را برای شما به دنبال دارد و بهتر است از خرید آن منصرف شوید.


در کارشناسی خودرو چه قسمت هایی از خودرو بررسی می شود؟

شاسی، بدنه، موتور، اتاق، وضعیت فنی، گیربکس، تست دیاگ، آپشن ها، لاستیک و جلوبندی، تست رانندگی و … از جمله مواردی است که کارشناس کامل خودرو آن را بررسی می کند.


هزینه کارشناسی خودرو چقدر است؟

کارشناسی خودرو هزینه ثابت و دقیقی ندارد و موارد متعددی بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. به طور کلی موارد از جمله مدل و سال ساخت خودرو تعیین کننده قیمت کارشناسی کامل خودرو می باشد.


کارشناس چگونه وضعیت فنی خودرو را مورد بررسی قرار می دهد؟

کارشناسان کامل خودرو برای بررسی خودرو و پیدا کردن ایرادات آن از دستگاه های دیاگ استفاده می کنند. این دستگاه ها با متصل شدن به خودرو می توانند مشکلات موجود در آن را پیدا کنند.


خدمات کارشناسی خودرو چه موقع به کار می آید؟

برای اطلاع از سلامت ایرادات خودروهای صفر و کارکرده می توانید از خدمات کارشناسی خودرو بهره ببرید. معمولا خودروهای کارکرده مشکلاتی دارند که با کارشناسی به آن پی می برید. در صورتی که شما خودرو را بدون کارشناسی خریداری کنید ممکن است مضر شده و خسارات مالی را به همراه داشته باشد. همچنین با استفاده از کارشناسی می توانید از کیفیت خودروهای صفر نیز مطمئن شوید.


آیا کارشناس در زمینه قیمت خودرو نیز مشاوره می دهد؟

کارشناسان خودرو پس از بررسی کامل خودرو و مشاهده نواقص های آن به صورت تقریبی قیمت خودرو را تخمین می زنند. در واقع شما با کارشناسی کامل خودرو نه تنها می توانید نواقص خودرو را شناسایی کرده و از سلامت و کیفیت آن مطلع شوید، بلکه می توانید از مناسب بودن قیمت خودرو نیز مطلع شوید.

پربازدیدترین مطالب

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

تماس با امداد خودرو